اینفوگرافی‌های آزمایشگاه

آزمایشگاه خدمات وب:

یکی از چالشهای خدمات وب بومی در فضای مجازی، ارزیابی، کیفیت سنجی و رتبه بندی این خدمات با هدف ارتقا و توسعه خدمات می‌باشد. آزمایشگاه خدمات وب، این امکان را فراهم می‌کند تا ارائه‌دهندگان خدمات با معیارهای ارزیابی استاندارد جهانی، خدمات خود را محک بزنند.
اینفوگرافی "آزمایشگاه خدمات وب" به کاربران در مورد اهداف، فعالیت‌ها، ذینفعان و فعالیت‌های انجام شده در آزمایشگاه، پاسخ می‌دهد.
 

فعالیت‌های آزمایشگاه خدمات وب در دوسطح عملیاتی و پژوهشی انجام می‌شود.

در سطح عملیاتی ابتدا رصد و پایش اولیه محصولات و خدمات  انجام می‌شود و کارایی و اثربخشی مولفه‌های کارکردی و غیر کارکردی ارزیابی می‌شود و با بکارگیری ابزارهای تحلیل،خدمات و محصولات، رتبه بندی و تحلیل می‌شود.  

در سطح پژوهشی، داده‌های تجربی حاصل از عملکرد خدمات و محصولات تحلیل می‌شود و نقاط ضعف و قوت آنها می‌شود و  تحلیل بازار و مشتری، انجام می‌گردد.  

 
     
     

 

درباره ما

"پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات" در "پژوهشکده فناوری اطلاعات" در سال ۱۳۹۴ اقدام به تاسیس آزمایشگاه ارزیابی و اعتبارسنجی خدمات وب فارسی نموده است.این آزمایشگاه با تمرکز بر پروژه‌های در حال اجرا در پژوهشکده و با اولویت طرح جویشگر (جویشگر متن، صوت، تصویر و ویدئو و همچنین مترجم‌‌‌های ماشینی) آغاز به کار کرده است.

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبر نامه آزمایشگاه فناوری اطلاعات جهت دریافت آخرین اخبار و وقایع در زمینه خدمات وب

ارتباط با ما

  • نشانی:    تهران، خیابان کارگرشمالی، روبروی سازمان انرژی اتمی، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات
  • تلفن تماس: ۸۴۹۷۷۸۳۴
  • رایانامه: webazma@itrc.ac.ir